ESKAUBEI I TOMEK NOWAK QUARTET

 

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, zwycięzcy plebiscytu miesięcznika JazzPRESS na najlepszego polskiego wykonawcę jazzowego oraz najlepszy polski album jazzowy 2015 roku.


htttp://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,19472064,rzeszowska-plyta-swieci-triumfy-w-plebiscycie-jazzpress.html

 

 

Jedyny w Polsce zespół łączący świat jazzu ze światem hip-hopu tworzą najwyższej klasy muzycy:

Kuba Płużek - autor debiutu roku "First Album" wg Gazety Wyborczej, finalista Montreux Piano Competiton i Nottingham International Jazz Piano Competition, zwycięzca Jazz Juniors, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014
Alan Wykpisz - Członek High Definition Quartet z którą był nominowany do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Jazzowy Debiut za płytę pt."Hopasa". Jest stypendystą Ministra Szkolnictwa Wyższego, laureatem zarówno indywidualnym jak i zespołowym takich konkursów jak: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen czy Krokus Jazz 2011.
Tomek Nowak - współpracownik Nigela Kennedy i Jarosława Śmietany a także muzyków z zespołu Amy Winehouse. Wykładowa akademicki, ceniony sideman. Obecnie współpracuje również z Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy) i Karimem Martusewiczem (Voo Voo) w projekcie Akustyk Amigos.
Filip Mozul - kultowa postać na krakowskiej scenie, muzyk sesyjny z doświadczeniem w nowojorskich studiach nagraniowych. Współpracuje m.in.
z Agressiva 69
Eskaubei - jeden z pionierów łączenia muzyki hip hopowej z improwizowaną, związany ze sceną hip hopową od początków jej kształtowania się w Polsce, współpracował m.in. z artystami: Zbigniew Jakubek, Ten Typ Mes, Dj Eprom, Te Tris, Bernard Maseli...


http://jazzforum.com.pl/main/news/eskaubei-tomek-nowak-quartet-bdzie-dobrze


 

10 kwietnia nakładem oficyny For Tune ukazała się płyta zespołu pt. „Będzie Dobrze”, która zyskuje świetne recenzje wśród dziennikarzy, słuchaczy i w środowisku muzycznym:


Uwielbiam ich. Grają fantastyczne koncerty. To będzie absolutnie petarda. Gwarantuję Państwu - Hirek Wrona podczas konferencji prasowej przed festiwalem Good Fest.


To jest acid jazz. W swojej najpiękniejszej postaci, być może najlepszej jaka została stworzona na polskiej ziemi. A już na pewno najbardziej ambitnej...Dawid Bartkowski. Goodkid.pl

Nie ma co bagatelizować tego wydarzenia. Popatrzmy tylko: "Będzie dobrze" to album, gdzie raper jest równoprawnym partnerem dla jazzmanów ogranych na świecie, sprawdzonych wyjadaczy i obrastających w piórka talentów. Ról gościnnych (Lilu, Mes, Krime) nie dało się obsadzić lepiej. Do tego krążek wychodzi w For Tune, oficynie wydającej m.in. Wacława Zimpela (był w trójce muzyków spośród których wyłaniano laureata Paszportu Polityki) i Marcina Maseckiego. Nobilitacja? Jak cholera, choć najważniejsze i tak jest to, że "Będzie dobrze" działa. Jest po nim lepiej." Marcin Flint – T - Mobile Music


 


„Będzie Dobrze” znalazła się również w wielu podsumowaniach roku 2015:

20-tka najlepszych polskich płyt 2015 wg dziennikarzy T Mobile Music
3- cia najlepsza płyta w Polsce 2015 wg serwisu Axunarts.pl
3- cia najlepsza płyta 2015 wg redaktora serwisu All About Music
6-ta najlepsza płyta 2015 wg redaktora serwisu 5 Kilo Kultury
„Największe pozytywne zaskoczenie 2015” wg blogera i dziennikarza Mateusza Osiaka.

 
SKŁAD:
Tomek Nowak
– trąbka,
Filip Mozul – bębny,
Kuba Płużek – piano,
Alan Wykpisz – kontrabas,
Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz - rap.

 

https://youtu.be/SISJ2c3LZ2s - teaser albumu „Będzie Dobrze”
https://youtu.be/WhbHWnf4YZQ - promomix albumu
https://youtu.be/LDhGTwxf-uQ - „Tysiące Miast” - live video
https://youtu.be/-mcwSEPZOuE – fragment utworu „Miles Gra” 

 

https://www.facebook.com/nowakskub/