GRAŻYNA AUGUŚCIK & ANDRZEJ JAGODZINSKI TRIO

 

 

SZEPTEM

Grażyna Auguścik i Andrzej Jagodziński Trio w składzie Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław Bartkowski – perkusja, zapraszają do krainy wspomnień najpiękniejszych polskich piosenek w jazzowym, nastrojowym opracowaniu.

Oprócz tytułowego „Szeptem”, w trakcie koncertu zabrzmią takie melodie jak „Pamiętasz, była jesień”, „Skrzypek Hercowicz", "Kasztany”, "Był taki ktoś" czy „Valse du mal".

Koncert i płyta „Szeptem" to ukłon w stronę wyjątkowych utworów muzyki polskiej powstałych w II połowie XX. wieku. Piosenki w tamtych czasach wykazywały się głębszymi tekstami, niż te powstające dzisiaj oraz zdecydowanie bardziej interesującą, bo tradycyjną aranżacją muzyczną.

 

 

 

Zespół Andrzej Jagodziński Trio przy udziale cenionej wokalistki Grażyny Auguścik pragnie przedstawić kilka z czołowych przebojów z lat '50 i '60 poprzedniego wieku w nowoczesnej jazzowej aranżacji, nie mając na celu przekształcenia tych piosenek, a jednak wychwycenie ich wyjątkowej melodyjności i oryginalności za pomocą jazzowych środków wyrazu. Jest to wyjątkowy, bogaty w nowe aranżacje zestaw znanych przebojów polskich twórców. Takiego materiału brak na polskim rynku fonograficznym.

To nie będzie show, a raczej relaksujący wieczór. Te piosenki mają innego typu energię - zapowiada Grażyna Auguścik

 

SKŁAD:
Grażyna Auguścik
- vocal,
Andrzej Jagodziński - fortepian,
Adam Cegielski - kontrabas,
Czesław Bartkowski - perkusja.

 

http://www.grazynaauguscik.com/

https://www.facebook.com/grazyna.auguscik?fref=ts